O páskách

Co znamená WASHI?

Slovo Washi se skládá z části "wa", která znamená "japonský" a "shi", což je označení pro papír. Všeobecně se takto označuje ručně vyráběný papír (toto ale s rozvojem technologií již neplatí úplně vždy). Lidé si často pletou Washi pásky s jiným druhem pásek, které jsou vyrobené z plastu (PVC), nebo klasického papíru, z látky a jiných materiálů. Nabízíme všechny uvedené druhy pásek a proto i kategorie v eshopu dělíme tak, abyste hned poznali, jaký druh pásky si kupujete.

Kde se WASHI pásky vzaly?

Historie Washi pásek začala v Japonsku, u výrobce Kamoi Kakoshi Co., která vyrábí pásky dodnes pod označením MT. Jsou to nejkvalitnější Washi pásky na trhu a právě i tyto najdete v našem eshopu. Poznáte je snadno podle písmenek MT na vnitřní straně pásky. Tato firma vyráběla pásky zprvu jen k průmyslovému využití a teprve v roce 2006 začala vyrábět pásky pro dekorativní účely. Debutovali sadou 20 jednobarevných pásek jemných pastelových barev, které se prodávají s úspěchem dodnes. Postupně vznikaly další a nové vzory, pro Kamoi začali pracovat různí profesionální designeři.

Z čeho jsou WASHI pásky vyrobené?

Papír Washi pásek se označuje často jako rýžový, ale na výrobu se obecně používají různá přírodní vlákna, například z bambusu či konopí. Nejčastěji pak z kůry stromů moruše, keře mitsumata a stromu gampy. Tato přírodní vlákna dávají washi páskám skvělé vlastnosti, jsou pevné téměř jako PVC pásky, ale zároveň se snadno trhají. Při použití Washi pásek nikdy nepotřebujete nůžky!

Přírodní materiály Washi pásek nezatěžují přírodu!

Co lze s WASHI páskami dělat?

Prakticky cokoli. Hodí se na scrapbookové tvoření, balení dárků a přání, dekorování interiérů, svateb, narozenin. Využijte je pokaždé, kdykoli si chcete zlepšit náladu a vybarvit jimi Váš život. Washi pásky můžete nalepit bez obav na zeď nebo nábytek. Dají se snadno odlepit a lepidlo nezanechává žádné stopy.

Na balení dárků Vám postačí obyčejný balící papír, protože o kompletní dekoraci se postarají rozmanité Washi pásky. Kombinujte přitom různé barvy a vzory! Fantazii se s Washi páskami meze nekladou! Kromě dekorativních účelů, se Washi pásky hodí také k organizaci ve Vašem diáři či kalendáři. Již nepotřebujete žádné zvýrazňovače, Washi pásku jednoduše utrhnete, nalepíte na patřičné místo a máte vždy jasno a přehled.

Největší výběr Washi pásek pro každého!

Pásky dodáváme ve stovkách vzorů, mnoha barev a šířek. Disponujeme nejširším výběrem Washi pásek v ČR a SR a proto si u nás pohodlně vyberete. Užijte si Váš nový, krásný a barevný svět plný energie a radosti s Washi páskami i Vy!